Dziecięca pościel – którą wybrać, by była bezpieczna?

Kupno idealnej pościeli dziecięcej nie jest taką prostą sprawą, jak się wydaje. Należy zadbać o każdy element wyprawki dla niemowlaka w taki sposób, aby była bezpieczna dla dziecka. To przecież akcesorium, które będzie z nim przez całą noc i będzie dbać o jego prawidłową wygodę podczas snu. Co więcej, może także sprawić, że dziecko będzie miało ciepłe i miękkie miejsce do spania. Jaki typ pościeli będzie najlepszym wyborem?

Z jakiego materiału powinna być uszyta dziecięca pościel ?

Jednym z najbardziej istotnych kwestii, na które należy zwracać uwagę podczas wyboru pościeli dla dziecka powinno być jej bezpieczeństwo. To wyjątkowo ważna kwestia, gdyż pościel to rzecz pozostająca w bezpośrednim kontakcie z delikatną skórą dziecka. Dziecięca wrażliwość na dotyk to powód, żeby pościel powstawała z przyjemnego w dotyku oraz naturalnego materiału o porządnej jakości. Dodatkową zaletą pościeli dla dziecka mogą być jej wzory, każdy producent dzianin perre dba o to, by były dla dziecka zachętą do pozostania w łóżku. Najlepszy duet to zestawienie materiału dobrej jakości i ciekawego nadruku.

Bezpieczeństwo dzianin drukowanych dla dzieci musi być potwierdzone przez producenta

Kluczową kwestią, o której musimy pamiętać podczas wyboru pościeli dla dziecka jest kwestia bezpieczeństwa. Taka pościel nierzadko jest obszyta dodatkowymi elementamiozdobami, przykładowo kokardkami czy pomponami, ale żadne z nich nie jest zbyt bezpieczne. Wszelkie ozdoby zwiększą estetykę pościeli, ale są również potencjalnym zagrożeniem, dlatego lepiej zastąpić je kolorowym nadrukiem. Renomowani Producenci zawsze mają je w swoim asortymencie.
Zapewne nie każdy zdaje sobie sprawę, iż wszystkie tkaniny wykorzystywane do produkcji tekstyliów muszą mieć odpowiedni certyfikat, np. OEKO-TEX. Jego obecność oznacza przeprowadzenie kontroli w laboratorium i zapewnia bezpieczeństwo wybranego wyrobu. Innym ważnym certyfikatem jest GOTS – bardziej surowy i restrykcyjny. Widząc go możemy być pewni, że w nasze ręce trafia rzecz wyprodukowaną z zastosowaniem zrównoważonej, ekologicznej oraz etycznej produkcji. O bezpieczeństwie dziecięcej pościeli można mówić wyłącznie w sytuacji, jeżeli wykonano ją z bezpiecznych materiałów i nie ma na niej wystających elementów lub zamków.