Miód na hemoroidy — właściwości i sposób stosowania

lampy kryształowe

Naturalne leczenie hemoroidów można zastosować jeżeli było to skonsultowane ze specjalistą. Jest to przypadłość na tyle poważna, że nie powinna być lekceważona. Warto zgłosić się do lekarza już na początku choroby, ponieważ wtedy szansa na pozbycie się jej jest największa. Czyprodukty pszczele, jak np. czopki propolisowe, mogą być pomocne w leczeniu hemoroidów?

Czy miód potrafi leczyć hemoroidy?

Obecnie apiterapia, czyli kuracje wykorzystujące produkty od pszczół, bije rekordy popularności. Pomagają one w zwalczaniu przeróżnych dolegliwości wewnątrz organizmu oraz tych skórnych bądź infekcji. Często z ich pomocą możliwe jest wsparcie leczenia nawet znacznie poważniejszych chorób. Tym samym produkty pochodzące prosto z ula są łagodne, co powoduje, że nie wpływają negatywnie na organizm, a przedawkowanie ich graniczy z cudem.

Jedną z najbardziej skutecznych domowych metod na leczenie hemoroidów jest miód i wszystkie produkty zawierające go specyfikami zawierającymi go w swoim składzie, jednym z nich są czopki propolisowe.

Powodem jest to, że miód przyspiesza on gojenie małych ranek oraz charakteryzuje się właściwościami bakteriobójczymi. Jednocześnie powstrzymuje on rozwój bakterii odpornych na leki i antybiotyki. Takim sposobem miód doskonale radzi sobie z gojeniem pojawiających się uszkodzeń skóry i miejsc zainfekowanych, ale też niektórych dolegliwości, które nie poddały się efektywnemu leczeniu farmakologicznemu.

Czopki propolisowe i nie tylko — w jaki sposób leczyć nimi hemoroidy?

Jeżeli nie ma wyraźnych przeciwwskazań od lekarza dotyczących stosowania miodu jako wsparcie leczenia hemoroidów, możliwe jest wykorzystanie produktów pszczelich na więcej niż jeden sposób. Rekomenduje się włączenie do diety miodów wysokiej jakości i równoczesne stosowanie ich zewnętrznie, aplikując wprost na ciało.

Miody bądź maści oraz nasączane nimi okłady, ale też czopki propolisowe można stosować jako wsparcie w leczeniu trudno gojących się ran przy pojawiających się hemoroidach. W takiej sytuacji miód nakładany powinien być na ranę od dwóch do trzech razy w ciągu dnia (włączając w to porę nocną), w tym czasie należy zrezygnować z zakrywania rany opatrunkiem. Kiedy dolegliwości pojawiły się już w głębszych warstwach skóry, dobrym sposobem jest użycie czopków propolisowych, które wielokrotnie polecane są po operacyjnym usunięciu hemoroidów. Zaraz po aplikacji można odczuwać pieczenie bądź lekkie nasilenie bólu. Jest to całkowicie normalna reakcja skóry na miód. Trzeba przeczekać ten czas, poprawa stanu skóry następuje najczęściej już po upływie paru dni. Tym razem również istotne są rady od lekarza.