Najlepsze zabiegi dla ciemnej karnacji

Zabiegi dla skóry nie są jednym rozmiarem. Rozmawialiśmy z dr. Jasonem Emerem na temat udanych zabiegów dla osób o ciemniejszej karnacji i dlaczego nasz odcień skóry wpływa na wynik niektórych zabiegów.

Zabiegi skórne to coś więcej niż tylko poziom powierzchni. Wyniki zależą od wielu czynników, które wykraczają daleko poza typ skóry, a jednym z tych czynników, o których często nie myślimy, jest kolor naszej skóry. Podczas mojej pierwszej konsultacji w sprawie depilacji laserowej powiedziano mi, że będę wymagał dodatkowych zabiegów przez dłuższy czas z powodu mojej ciemniejszej karnacji. Byłem nowy w świecie zabiegów kosmetycznych i po raz pierwszy usłyszałem, że mój kolor skóry może wpłynąć na wynik mojego zabiegu. Okazuje się, że nasze cery odgrywają znaczącą rolę w wyniku niektórych zabiegów, zwłaszcza laserów.

Problem z laserami i niektórymi innymi technologiami w leczeniu różnych kolorów skóry, a przyczyną niekorzystnych efektów w ciemniejszych karnacjach, jest ilość energii wchłanianej przez skórę – ciemniejsze typy skóry absorbują więcej energii, a zatem są podatne na nadmierną pigmentację, nieregularne pigmentacja i hipo pigmentacja, natomiast jaśniejsze typy skóry nie absorbują energii i reagują bezpośrednio na zabieg.

Przez długi czas jedynymi opcjami były lasery diodowe i aleksandrytowe, które wciąż niosą ze sobą ryzyko zmian pigmentacyjnych. Dopiero w ciągu ostatnich dziesięciu lat beztroskie zabiegi kosmetyczne stały się dostępne dla ciemniejszych karnacji. Teraz mamy do wyboru lasery i mikroigłowe urządzenia o częstotliwości radiowej, które można stosować na ciemniejszych typach skóry, z niewielkimi lub żadnymi efektami ubocznymi.

Enlighten Face Peel

Enlighten, wyjątkowy zabieg Dr. Emera, to peeling do twarzy przeznaczony do leczenia ciemniejszych rodzajów skóry z powodu pigmentacji, ciemnych plam i porów. Zawiera retinol, hydrochinon, kwas kojowy, witaminę C i korzeń lukrecji, które działają przeciwstarzeniowo, rozjaśniają i rozjaśniają skórę. Peeling można wykonywać co miesiąc lub dwa, aby rozjaśnić koloryt skóry bez ryzyka uszkodzenia pigmentu skóry, w przeciwieństwie do innych peelingów chemicznych.

Mikroigłowa częstotliwość radiowa

Do zaawansowanych zabiegów odmładzających dostępne są mikroigłowe zabiegi radiowe, które działają spod powierzchni i działają jako alternatywa dla zabiegów opartych na energii. Większość z tych urządzeń wykorzystuje powlekane igły do ​​penetracji skóry i dostarczania energii pod powierzchnię. Te mikroigłowe zabiegi o częstotliwości radiowej mogą być stosowane w leczeniu pigmentacji, blizn potrądzikowych oraz w leczeniu drobnych zmarszczek w ciemniejszych typach skóry. Silniejsze technologie mogą również pomóc napiąć skórę.

Clear and Brilliant®

Clear and Brilliant® stosuje się w leczeniu melasmy, przebarwień, oparzeń lub w celu skorygowania wyników niewłaściwej procedury. W procedurze stosuje się bardzo niskoenergetyczny zabieg laserowy, który jest bezpieczny dla ciemniejszych rodzajów skóry, gdy jest stosowany podczas kilku sesji. Clear and Brilliant jest lekarstwem dr Emera na melasę i trądzik, a także dla tych, którzy mają wrażliwą skórę lub nie chcą dużo przestojów.

Sól do twarzy

Sól do twarzy wykorzystuje sól morską do wywierania nacisku na skórę w celu zmniejszenia trądziku, promowania złuszczania oraz wygładzania porów i cienkich linii. Jest to nieenergetyczna / nieenergetyczna kuracja powierzchniowa bezpieczna dla ciemniejszych rodzajów skóry. Ten trzyetapowy zabieg złuszcza zewnętrzne warstwy skóry, osadza w skórze niestandardowe serum i wykorzystuje terapię LED w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Jest to kompleksowy zabieg, który można wykonywać co miesiąc, aby zachować młodzieńczą, odmłodzoną skórę.

Laser YAG

Podczas gdy laserowe usuwanie włosów wydaje się proste, ciemniejsza karnacja może mylić laser z leczeniem skóry, a nie włosów, ponieważ celuje w ciemny pigment. Zabieg laserowy YAG stanowi dobrą alternatywę dla tradycyjnych laserów do usuwania włosów, ponieważ błyska tak szybko, że górna powierzchnia skóry nie ulega uszkodzeniu, a laser działa tylko na mieszki włosowe. Laser YAG to idealna opcja usuwania włosów w przypadku ciemnych karnacji, takich jak odcienie skóry w Afryce i Azji Południowej.

Niezależnie od zabiegu, aby osiągnąć najlepsze rezultaty, musisz połączyć zabieg z witaminą C i kremami glikolowymi, aby zmniejszyć stan zapalny skóry i promować złuszczanie, jeszcze bardziej zmniejszając ryzyko pigmentacji.

Chociaż był czas, gdy zabiegi kosmetyczne nie były przeznaczone dla ciemniejszych rodzajów skóry, na szczęście osiągnęliśmy punkt, w którym zabiegi kosmetyczne są dostępne dla wszystkich. Jeśli więc kiedykolwiek wątpiłeś, czy Twoja ciemniejsza karnacja jest odpowiednim typem do określonej procedury, możesz mieć pewność, że nadszedł czas, aby Twoja skóra zabłysła. Pamiętaj tylko, aby zawsze najpierw skonsultować się z lekarzem.