Postaw na odpowiednie przygotowanie do kąpieli słonecznych

Wakacje niedaleko, dlatego wszyscy nie mogą się doczekać urlopowego lenistwa. Atrakcyjnym przejawem lata pozostaje zażywanie gorącego słoneczka. Warto jednak mieć na względzie, że do opalania także powinniśmy się własciwie przygotować, by rezultaty były zadowalające.

Przed opalaniem przyda się zrobienie peelingu

Nasza skóra musi być dobrze przygotowana na słoneczną kąpiel – w tym celu warto przeprowadzić szczególnie efektywne, a niezbyt popularne kosmetyczne zabiegi. Jeśli bierzemy pod uwagę opalanie w letnim plenerze, dzień wcześniej musimy obowiązkowo zrobić peeling. Dlaczego? Trzeba radykalnie złuszczyć martwą powłokę z ciała. To sprawi, że będziemy opaleni równomiernie na piękny czekoladowy odcień. Z tym że jeżeli mamy wrażliwszą skórę, powinniśmy wybrać nieco delikatniejszy kosmetyk, żeby nie spowodować zaczerwienienia przed opalaniem. Naruszony organ zbyt gwałtownie odpowie na promienie uv.

Jaki środek do opalania okaże się skuteczny?

Zanim postawimy na słoneczną kąpiel, musimy także zaopatrzyć się w kremy z odpowiednim filtrem. Należy je nakładać za każdym razem, gdy chcemy wyjść na słońce. Co trzeba osłonić w pierwszej kolejności? Skup się na buzi. Pamiątką po wystawieniu twarzy na słońce bez zalecanego preparatu będą poparzenia. Uważaj na to, ponieważ nadmiar promieniowania UV prowadzi nawet do skomplikowanych dolgliwości naskórka. Jeżeli masz na ciele pieprzyki lub znamiona, zdecydowanie powinno się je chronić. Warto wziąć pod uwagę także, że intensywne opalanie katalizuje tworzenie się na naszej skórze głębokich zmarszczek, gdyż skóra staje się wysuszona. W związku z tym najlepiej nie oszczędzać na wielkości faktorów. Dodatkowo bardzo nieodporne na słońce są maluchy, a ty podczas opieki nad nimi zadbaj także o ich nasmarowanie.

Bez tego ani rusz – ręcznik plażowy to podstawowe wyposażenie

Trudno wyobrazić sobie, by ktoś poszedł na plażę i nie był zaopatrzony w ręcznik plażowy. Możemy go użyć do różnych celów. Tu przychodzi na myśl zagospodarowanie go jako miejca do leżenia. Do czego jeszcze przyda się ręcznik plażowy? Wytrzesz się nim tuż po opuszczeniu morza lub jeziora. Kiedy będziesz czuć, że upał jest zbyt mocny, będziesz mieć w zanadrzu osłonę do brzucha, twarzy czy pleców. Z tego powodu najlepiej znaleźć większy format, by można nim było osłonić narażoną skórę.