Zdecyduj się na salon w ogrodzie zimowym

W większości przypadków w ogrodzie zimowym pojawia się zielony living room. W takim wypadku ważną rolę odegrają estetyczne i funkcjonalne meble, dlatego że ciężko wyobrazić sobie regenerację bez fotela, sofy i stolika kawowego. Jeśli chcesz, aby w Twoim ogrodzie panowały iście południowe warunki, musisz założyć grzejnik. Dookoła gorącolubne krzewy i kwiaty, a ty będziesz czuł się wyjątkowo w trakcie pluchy czy mrozów. Napoje serwowane w takich klimatach smakują wyjątkowo. Z pewnością pasują do tego wschodnie klimaty z charakterystycznymi motywami ozdobnymi. Można dodać trochę rzucających się w oko drobiazgów, np. lampiony z aromatem, lampki czy inne ozdoby. Do tego będą pasować miękkie ozdoby – jaśki, koce i narzuty pozostawione niby mimochodem. Nastrój musi tu zapraszać do rozkosznego rozleniwienia.

Wyposażenie zielonego wnętrza – jakie sprzęty wybrać

Zgodne z naturą źródło rattanu powoduje, że ten surowiec doskonale zda egzamin w charakterze wyposażenia oranżerii. Ciekawie wygląda jego sztuczny odpowiednik, czyli technorattan, tworzący sprzęty do ogrodu o interesujących formach. Zapewnia duży stopień niewrażliwości na zmiany temperatury i wilgotność powietrza. Nie odkształca się i nie blaknie pod wpływem temperatury czy wilgoci, więc opłaca się kupić sprzęty technorattanowe do swojego ogrodu zimowego. Przykładem zaskakującej propozycji będą sprzęty z palet. Szerokie leżanki, stoły i siedziska prezentują się zjawiskowo. Do tego pasują donice, wykonane palet. Idąc dalej w takim kierunku można porozstawiać w paru miejscach skrzynie z drewna, które posłużą za organizery na książki, gazety czy inne akcesoria. Ważne jest to, aby elementy umeblowania miały lekką konstrukcję.

Ogród zimowy na tarasie – ciekawa propozycja

Gdy wolisz stworzyć coś wyjątkowego, zbuduj ogród zimowy na tarasie. Nie musisz mieć wiele miejsca, by zyskać kawał pomieszczenia z zielenią we własnym domu. Płaszczyzny przeważnie są na bazie szkła czy poliwęglanu. Przede wszystkim trzeba zadbać, by ich połączenia ze ścianami były dokładnie zespolone. Zaraz przy domu, obok ścian, wykreujesz miejsce z wyjątkowym klimatem. W miejscu na uboczu otoczonym roślinami spędzisz miło czas na przebywaniu z rodziną i z znajomymi. Poranna herbata i gazetą czy krzyżówka w dłoni w takiej scenerii to wyjątkowo miłe chwile.