Zdrowe i sprytne osuszanie włosów

Tykający czas i mokre loczki – oto stresujące połączenie, które często przytrafia się niejednej z nas. W takim przypadku bezcenna jest wiedza na temat odpowiednich patentów na szybkie osuszenie i ułożenie fryzury. Istotne, aby nie stawiać na dużą moc suszarki, ponieważ będzie to znakomite rozwiązanie, którego głównym skutkiem będzie poważne osłabienie kondycji włosów. Jak można skutecznie suszyć włosy? Przygotuj średnie ręczniki 50×90 i zobacz, jak to zrobić.

Czy w ogóle można błyskawcznie wysuszyć włosy?

W przypadku gdy twoje włosy suszą się najczęściej nadzwyczaj powoli lub zwyczajnie nie odpowiada ci chodzenie z mokrą głową, koniecznie doczytaj ten artykuł do końca. Są sposoby, by okres efektywnego wysychania okazał się krótszy nawet o kwadrans. Mechanizmy wskazanych metod opierają się na organicznych zjawiskach, bez użycia agresywnych działań, które ostatecznie niszczą włosy. W razie potrzeby wypróbuj każdą po kolei i znajdź najbardziej odpowiadającą twojej głowie:

Suszarka

Znane są dane o złym wpływie ekstremalnie ciepłego powietrza wylatującego z końcówki z ogromną siłą, jednak urządzenia mechanczne nietrudno wykorzystywać rozsądnie i z umiarem. Osoby, które mocno ścigają się z czasem, mogą głowę przy czubku ciepłym, delikatnym nadmuchem – końce włosów ulegają wysuszeniu o wiele prędzej, wyschną przed końcem przygotowań do wyjścia. W ogrzanym wnętrzu zastosuj chłodne powietrze, a to osuszy głowę niemal tak samo szybko, za to z lepszym skutkiem dla kondycji włosa. Używaj dobrego sprzętu z jonizacją i precyzyjną regulacją. W nagłym przypadku skusi cię prawdopodobnie ogrzany podmuch, więc najlepiej wyposażyć się w środek w sprayu chroniący przed przegrzaniem. Nie zapomnij, że finał operacji powinno się wykonać chłodnym nawiewem dla wzmocnienia i nabłyszczenia.

Odsączanie włosów z wody

Jedna czynność oprócz zastosowania urządzeń mechanicznych, czyli zbyt mocne tarcie ręcznikiem, będzie szkodzić włosom. Zastosuj bardzo absorbujące wilgoć ręczniki 50×90 mikrofibrowe. Nim otulisz włosy ręcznikiem, musisz je starannie wykręcić niczym bluzkę w trakcie ręcznego prania. Najlepiej powtórzyć ten ruch kilka razy, żeby odcisnęło się prawie całą wodę. Liczne osoby chwalą sobie ręczniki frotte, jednak przy nich tworzy się efekt puszenia.

Turban – klasyczne odciskanie wilgoci

Właśnie w tym momencie można dokładnie zawiąząć włosy w turban z bawełny. Musi on być ułożony wokół czoła i potylicy, aby jeszcze bardziej odsączył włosy.

Ogrzany ręcznik

Przed użyciem ręczniki muszą zostać podgrzane na grzejniku, gdyż temperatura wspiera suszenie włosów. Warto tylko wziąć pod uwagę, aby nie był zbyt gorący.